28 Mayıs 2011

ADINI 'CİHANGİR' KOYDUK


Daha önce ki bir yazımda bahçem de yaşayan bir kaplumbağa olduğunu ve neden özellikle burayı seçtiğini anlatmıştım.Bakınız;.http://kadirbekci53.blogspot.com/2010/04/blog-post.html Aynı kaplumbağa bu yıl havaların ısınması ile birlikte  yeniden ortaya çıktı.Oda bahçeyi  çok seviyor,sebzelerden  ise neden uzaklaştırıldığını anlamadığından tekrar geri gelerek onları yiyor.
Kaplumbağalar böcek ve bitkilerle besleniyor.
Çiçeklerin tadını beğendi m? dersiniz.
Kaplumbağanın adını 'Cihangir' koyduk.Cihangir, sebze ve çiçeklerimize zarar verse de onu çok seviyoruz.O da artık  bizi tanıyor ve  korkmadan dolaşıyor.Burası bizim kadar onunda mekanı.
Cihangir eşimi dinlemiyor.
Beni daha çok sevmişe benziyor.
Bazen  diğer canlılarında yaşama hakkı olduğunu unutuyor ve sadece kendimizi düşünüyoruz.Doğanın bir bütün olduğunu ve her canlının da bunun bir parçası olduğunu unutmamalıyız
Posted by Picasa

4 yorum:

 1. cok tatli Hosgelmis Cihangir bahcenize, onlara da artik yer kalmadi dogada ilacli tarimdan, burada ilginctir hic gormedim mesela! beste

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Beste;
  Maalesef, organik tarıma gereken önemin verilmemesi,kullanılan kimyasal maddeler, hem hayvanlar, hemde insanlar için büyük bir tehdit oluşturmaktadır.

  YanıtlaSil
 3. Ah o Cihangir'e iyi bakin. Onlarin hayatini yok ediyor insanoglu. Sizinle uzun yillar yasasin dilegim...

  YanıtlaSil
 4. Sevgili Berceste,
  Hayvanları korumak hepimizin ortak görevi olmalıdır.Hayvanların ve bitkilerin olmadığı bir dünyada, bizlerinde olmayacağını, aklımızdan hiç çıkarmamalıyız.

  YanıtlaSil