17 Temmuz 2010

ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ


Elif  hanım,Anadolu'nun değişik bölgelerinden,yörelerinden  büyük şehre  gelmiş, daha çok fakir ailelerin çocukların  gittiği  bir okulda öğretmendi. Bu nedenle de  okulunda zaman zaman, bu sosyal ve ekonomik farklılıklardan kaynaklanan  problemler yaşanıyordu.

Elif öğretmen,demokrat ve sevecen tavrı ile bu sorunları bir şekilde  tatlıya bağlıyor ve çözüyordu. Bu nedenle de bütün öğrencilerinin,velilerin  güven  ve sevgisini kazanmıştı.

 O yılki  öğretmenler gününde, öğrencilerinin, kendisine bir hediye almak istediğini duyunca; sadece çiçek kabul edebileceğini söylemişti.

Çocuklar, öğretmenler günü, okula, ellerinde renk, renk,çeşit, çeşit çiçeklerle gelmişlerdi.Öğretmenlerini bu anlamlı  gününde yalnız bırakmamak,mutlu etmek istemişlerdi.

Elif öğretmen, çocukların getirdiği çiçekleri ,büyük bir vazoya koydurtmuştu..Farklı renk ve türdeki çiçekler, şimdi bir arada, çok daha güzel duruyorlardı
Daha sonra çocuklara dönerek; insanlarında çiçekler gibi farklı farklı olduklarını, bu durumun kötü bir şey olmadığını, birlikte yaşamak için bir engel olmadığını, tam tersine o toplum için bunun  zenginlik kaynağı olduğunu anlatmıştı.

Bu sırada aralarında çeşitli  sorunlar olan,konuşmayan çocuklar birbirlerine sarılmışlar,bir yumak olmuşlardı..Hep bir ağızdan öğretmenim seni çok seviyoruz diye tempo tutmuşlardı.
Bu Elif öğretmenin o zamana kadar aldığı en güzel  hediyeydi..

1 yorum: